Nauding tervislikust ja mugavast elukeskkonnast

Miks valida välja paigaldatav päikesevari?

Paigaldame suuri aknaid, et koju pääseks võimalikult palju päikesevalgust. Kuna loomuliku valguse intensiivsus sõltub ilmast, hooajast ja kellaajast, samas kui ootused kodu mugavustaseme osas püsivad muutumatuna, on oluline olemasolevat loomulikku valgust kontrollida.

Kontrollimatu valguse ligipääs ja loomuliku valguse üleküllus suvisel ajal võib siseruumide mugavustaset tõsiselt mõjutada. See põhjustab ülekuumenemist (kasvuhooneefekt), pimestab ruumis viibijaid, pleegitab mööblit ning peegeldub tagasi teleri- ja arvutiekraanidelt.

Tooted

Soojusmugavus

Ülekuumenemise peamisteks põhjusteks on fassaadide ja hoone katuse ehitus ning klaasakende paigutus. Mida enam klaasaknaid on lõunapoolsel fassaadil, seda suurem on ülekuumenemise risk.

Ülekuumenemist aitavad ainsana vältida välja paigaldatavad päikesevarjud, mis takistavad soojuskiirguse pääsu hoone sisemusse.

Lisaks kodudele, mille lõunafassaadil on palju klaaspinda, on see asendamatu ka majades, mille läänefassaadil on suhteliselt palju aknaid. Madalalt kulgevast pärastlõunasest päikesest piisab hoone ülekuumenemiseks.

Visuaalne mugavus

Enamikel juhtudel peab visuaalne mugavus vastama järgmistele nõuetele:

  • Tagab piisaval hulgal loomuliku valguse ligipääsu, vähendades sellega vajadust kunstliku valguse järele.
  • Säilitab välisvaate, kaitstes vaatajat samaaegselt võõraste pilkude ja peegelduste eest.

Esteetiline mugavus

Lisaks olulistele funktsionaalsetele väärtustele eeldatakse enamikelt välja paigaldatavatelt päikesekaitselahendustelt ka teatud esteetilist mõju hoone arhitektuurile. Päikesevarju kangad on kättesaadaval paljudes erinevates värvitoonides, lisaks on võimalik valida ka digitaaltrükis mustrite vahel. Tehes teadlikke valikuid saad olla kindel, et sinu energiasäästlik kodu saab parima ilme!

Tagasi